Kamiński: Najważniejsze zwycięstwa

Kamiński: Najważniejsze zwycięstwa

14.07.2014; 10:06
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

 

- Musimy zmazać plamę, nie mamy innego wyjścia - powiedział Marcin Kamiński na temat zbliżających się spotkań Lecha Poznań w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Środkowy obrońca Kolejorza zdaje sobie sprawę, że nie ma innej opcji jak wyeliminowanie estońskiego Nomme Kalju.

- Musimy wygrać i nie pozwolimy sobie na żadne potknięcie. Musimy przejść przez tą rundę, mamy szacunek do rywala, ale nie możemy sobie pozwolić na żadne straty - powiedział Marcin Kamiński na temat zbliżającego się spotkania z estońskim Nomme Kalju. Poznaniacy mają w pamięci zeszłoroczną porażkę z Żalgirisem Wilno i nie mają zamiaru na powtórkę z rozrywki. - Ten temat jest za nami, ale to bardzo bolesne. Mamy nauczkę na przyszłość - dodał defensor Kolejorza.

Marcin Kamiński uważa, że lechici nie zlekceważyli Litwinów, a wpływ na odpadnięcie miała słaba dyspozycja. - Nie zlekceważyliśmy rywala. Było widać, że nie byliśmy jeszcze w formie, co nie zmienia faktu, że powinniśmy ten dwumecz wygrać i awansować do kolejnej rundy. Takie rzeczy nie mają prawa się powtórzyć, bo może to nas i klub wiele kosztować - powiedział obrońca.

LUDZIE_LECHA_POZNAN/KAMINSKI/Kaminski_1.jpg

Piłkarze poznańskiego Lecha mają przed sezonem nakreślone cele i wiedzą o co będą walczyć. - Walczymy o mistrzostwo Polski, bo to dla nas normalna rzecz. W europejskich pucharach chcielibyśmy się zakwalifikować do fazy grupowej, bo to fajna przygoda. To jest plan do wykonania i powinniśmy to zrobić - przyznał Marcin Kamiński.

Kibice Kolejorza z pewnością pamiętają czasy, w których zespół trenera Franciszka Smudy rozjeżdżał na Bułgarskiej 4-1 Chazar Lenkoran, czy 6-0 szwajcarski Grasshoppers Zurych. Dla Marcina Kamińskiego rozmiar zwycięstwa nie ma jednak znaczenia. - Dla nas najważniejsze jest zwycięstwo, choćby jedną bramkę. Musimy pokazywać wyższość nad rywalem. Czy wygramy 1-0, czy 5-0, to najważniejsze będzie to, że będziemy grali dalej - zakończył.

Komentarze: (3):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS