Rafał Janicki piłkarzem Lecha

Rafał Janicki piłkarzem Lecha

14.07.2017; 19:15

 

Rafał Janicki w piątkowe popołudnie został zawodnikiem Lecha. Środkowy obrońca został wypożyczony na dwa lata z Lechii Gdańsk. Kolejorz posiada opcję pierwokupu piłkarza.  

- Liczę na to, że rozwinę się w Lechu. Mam nadzieję, że pomogę klubowi w walce o jak najwyższe cele, a on pomoże mi w dalszym rozwoju. Oczywiście europejskie puchary to na pewno duża zachęta do przyjścia do Poznania. Odczuwam lekki stres, ale jest on pozytywny, ponieważ to nowe wyzwanie w moim życiu - mówi nowy obrońca Kolejorza, Rafał Janicki.

24-letni defensor w barwach Lechii rozegrał 176 spotkań w najwyższej klasie piłkarskiej w kraju. Janicki ma na swoim koncie także występy w reprezentacji młodzieżowej. Z orzełkiem na piersi w kadrze U-21 zagrał 14 meczów i strzelił jednego gola. Ponadto w listopadzie 2014 roku otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski na mecz eliminacji mistrzostw Europy 2016 z Gruzją oraz towarzyskie spotkanie ze Szwajcarią.

- Rafał jest stoperem, który jak na swój wiek jest bardzo doświadczony. Zagrał ponad 170 meczów w Ekstraklasie i bardzo dobrze zna naszą ligę. Dobrze radził sobie w Lechii, mocnym polskim klubie, dlatego wiemy, że poradzi sobie i w Kolejorzu - mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań. - Ważne jest dla nas to, że jest Polakiem. W Poznaniu ma walczyć o trofea i wreszcie zacząć je zdobywać. Brakuje mu ich, a wspólnie z nami może to osiągnąć - dodaje.

Janicki do Poznania trafił na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. Kolejorz posiada jednak opcję pierwokupu zawodnika.

fot. Marcin Rajczak / lechpoznan.pl

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS