ODP Lechita.net - oni zdobyli mistrzostwo

Górny rząd od lewej: Marcin Kaźmierczak, Krzysztof Nowak, Marcin Czywczyński, Dawid
Mikołajczak, Hubert Tórz, Adam Żurek. Dolny rząd od lewej: Dariusz Szukała, Jakub
Przewoźny, Patryk Łapiński, Krzysztof Rozwadowski.

Trudny mecz przy Bułgarskiej

W przedostatnim spotkaniu tego sezonu, piłkarze Lecha wygrali przed własną publicznością 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jedyną bramkę w meczu strzelił w 87. minucie Artjom Rudniew, który wykorzystał rzut karny.

Legia w dołku, Kolejorz na szczycie!

W przedostatnim spotkaniu tego sezonu, piłkarze Lecha wygrali przed własną publicznością 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jedyną bramkę w meczu strzelił w 87. minucie Artjom Rudniew, który wykorzystał rzut karny.

O nas

Historia w pigułce

Lechita.net jest swoistym połączeniem mniejszych grup kibiców, które działały oddzielnie. Liczne przyjaźnie połączone z futbolową pasją, zaowocowały wspólnym kopaniem piłki, a wreszcie także twardym postanowieniem sprawdzenia swoich sił w pierwszym sezonie amatorskich rozgrywek Ligi Kiboli w 2010 roku. Wtedy rozpoczęło się wszystko na poważnie - wspólne treningi, zakup pierwszych kompletów strojów piłkarskich.

 

Lechita.net już w pierwszym sezonie gier dotarł do finału Pucharu Ligi Kiboli. Trofeum zdobyć się nie udało, ale był to początek ciekawej przygody z amatorskimi rozgrywkami. "Lechitowcy" zdobyli jeszcze całkiem sporo nagród i wyróżnień. W kolejnych sezonach sięgnęli po mistrzostwo, Puchar Ligi i Superpuchar Ligi. Dobre wyniki przyciągnęły sponsorów i stałe rozszerzanie się kadry. Te z kolei ciągnęły za sobą nowe sukcesy.

 

Migracja zawodników i stale podwyższający się poziom amatorskich rozgrywek spowodowały, że Lechita.net przestał być liczącą się siłą w I WL Lidze, a wiosną 2014 roku, po tragicznym sezonie, powinien ją opuścić. W wyniku wycofania ekip pierwszoligowych ostatecznie jednak pozostał w najwyższej klasie rozgrywek i przystąpił do jej jesiennych gier. Wyrok jedynie się odwlekł w czasie i już sezon później Lechita opuścił szeregi pierwszoligowców

Barwy i stroje

Jako kibole Kolejorza nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że naszymi barwami muszą być barwy Lecha Poznań. Pierwsze stroje składały się z białych koszulek z niebieskimi rękawami, niebieskich spodenek i niebiesko-białych getrów. Owe kolory strojów wśród kibicowskich drużyn - co wcale nie dziwi - okazały się bardzo popularne. Popularność takiego zestawu kolorystycznego zmuszała "lechitowców" do gry w oznacznikach i to właśnie połączenie strojów z oznacznikami podsunęło pomysł wprowadzenia drugiego kompletu strojów w kolorze rzadkim wśród konkurentów. Tak oto powstały charakterystyczne zielono-niebieskie stroje Lechity, których nie można pomylić z żadnymi innymi. Zielone koszulki od początku miały niebiesko-białe akcenty w postaci pasów, wypustek i ostatnio apli pod numerami na plecach, nie zrezygnowano z niebieskich spodenek. Mimo częstszego ich używania od koszulek białych z niebieskimi dodatkami i trwałego wrośnięcia w ligowy pejzaż, nadal są traktowane jako trykoty rezerwowe, a jasna zieleń nie stała się częścią barw klubowych.

Herb

Od początku podstawowym znakiem Lechity był biały koziołek. Początkowo wzorowano się na starym herbie poznańskiego Lecha, potem na jednym z koziołków stanowiących pomnik na Placu Kolegiackim w Poznaniu, tyle tylko, że miał on dodane skrzydła na wzór Pegaza. Później utrwalił się prostszy wzór przedstawiający tylko głowę białego kozła wpisaną we francuską tarczę średniowieczną. Herb drużyny piłkarskiej powstał poprzez rozbudowanie znaku rozpoznawczego grupy. Tarczę wpisano w tło symbolizujące kibicowską "szkocką" flagę, które miało jasno określać gdzie znajdują się korzenie zespołu. Całość rozrysowano na planie koła, dodano nazwę drużyny i hasło "dum spiro, spero". Obecnie równie często stosowany jest zarówno herb pełny drużyny, jak też prostsza wersja będąca znakiem grupy.

Gramy charytatywnie

ODP Lechita.net regularnie gra w turniejach okolicznościowych i charytatywnych, z których często wraca z trofeami. Na swoim koncie ma między innymi triumf w II Turnieju Charytatywnym o Puchar Prezesa Wiary Lecha. W strukturach Lechity funkcjonuje także drużyna występująca tylko okazjonalnie w turniejach charytatywnych pod nazwą Sekcja Zwłok.

Inne sporty

Osoby ze składu piłkarskiego uprawiają także inne sporty. Regularnie startują w biegach, próbują swoich sił w wyścigach kolarskich dla amatorów.

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
Pomagają nam
Drużyna

Data założenia: 2007
Barwy: niebiesko-białe
Rozgrywki: II WL Liga

Herb
Skład
1. Artur Banaszkiewicz (b)
4. Bartosz Chmielewski
7. Dariusz Szukała (k)
9. Jakub Przewoźny
10. Krzysztof Rozwadowski
11. Dawid Mikołajczak
14. Grzegorz Świątek
15. Łukasz Konecki
19. Marek Kozłowski
22. Krystian Biskupski
35. Karol Sadłowski
90. Maciej Sadłowski
Stroje
Sukcesy

Mistrzostwo WL Ligi 2012 (rozgrywki wiosenne)

Puchar Halowej Ligi Kiboli 2011/2012

Superpuchar Halowej WL Ligi 2012

 

II miejsce w Lidze Kiboli 2011 (rozgrywki wiosenne)

II miejsce w Lidze Kiboli 2011 (rozgrywki jesienne)

II miejsce w rozgrywkach

o halowy Puchar Ligi Kiboli 2010/2011

II miejsce w rozgrywkach

o Puchar Ligi Kiboli 2011 (rozgrywki jesienne)

Puchar Fair-Play Ligi Kiboli 2011 (rozgrywki jesienne)

 

I miejsce w IV Turnieju Charytatywnym

Cracovia Pasy Cup, czerwiec 2011

I miejsce w II Turnieju Charytatywnym

o Puchar Prezesa Wiary Lecha, lipiec 2011

II miejsce w IV Turnieju Charytatywnym

im. Maćka Zawiei, maj 2011

II miejsce w Turnieju Charytatywnym

Coolozium Cup, grudzień 2011

II miejsce w II Turnieju Powstańczym, luty 2012

 

Najlepszy piłkarz Ligi Kiboli (jesień 2011):

Patryk Łapiński

Król strzelców Pucharu Ligi Kiboli (wiosna 2011):

Hubert Tórz

Król strzelców Ligi Kiboli (jesień 2011):

Hubert Tórz

Król strzelców Pucharu Ligi Kiboli (jesień 2011):

Hubert Tórz

Najlepszy bramkarz Ligi Kiboli (jesień 2011):

Marcin Czywczyński

HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS